Revizyon burun estetiği daha önce burun estetiği yaptırmış olan ancak sonuçtan gerek sağlık bakımından gerekse estetik nedenlerle memnun kalmayanlar için gerçekleştirilen operasyondur. Revizyon burun estetiğinden faydalanmak isteyen hastaların çok büyük bir bölümü burun şeklinden şikayet ediyor.

Aynı zamanda istediği burun şeklinin elde edilemediğinden ya da burnun kendilerine aitmiş gibi hissedilmemesinden şikayet edenlerin sayısının da bir hayli fazla olduğunu söyleyebiliriz. Kimi zaman hatalı estetik operasyonlar nedeniyle de revizyon girişimine gereksinim doğabiliyor. Ameliyatın başarılı geçmesine karşın burun bölgesine iyileşme tamamlanmadan darbe alınması gibi nedenlerle de böyle bir sonuç doğabildiğini söyleyebiliriz.

Revizyon Burun Estetiği Ne Demek?

Daha önce gerçekleştirilen burun estetiği operasyonunun ardından çeşitli nedenlere bağlı olarak yapılan ikincil ya da üçüncül ameliyatlar revizyon burun estetiği olarak adlandırılır. Bu ameliyatlar kendi içerisinde ikiye ayrılıyor.

  • Major
  • Minör

Halk arasında ikincil burun estetiği ya da sekonder burun estetiği olarak da adlandırılan bu operasyonlar çok küçük dokunuşlarla gerçekleştirildiğinde minör olarak değerlendirilir. Ancak daha geniş kapsamlı bir müdahale gerektiğinde majör revizyon ameliyat olarak adlandırılır. Elbette minör revizyon burun estetikleri çok daha kısa sürede tamamlanıyor ve iyileşme süresi de biraz daha kısa oluyor. Majör burun estetiği ameliyatları ise daha uzun sürebiliyor ve hastanın iyileşme dönemi esnasında daha dikkatli davranması da gerekebiliyor.

Merak edenler için –> https://draltanyildirim.com/burun-kirigi/

Revizyon Rinoplasti Nasıl Yapılır?

revizyon burun estetiği

Ameliyat genellikle genel anestezi altında gerçekleştiriliyor. Burun yapısına ya da nasıl bir müdahale yapılacağına bağlı olarak revizyon burun estetiği ameliyatları açık ya da kapalı teknikle gerçekleştirilebilir. Bazı operasyonlarda sadece burun kıkırdaklarına müdahale etmek yeterli olurken travma nedeniyle burunda şekil bozukluğu olması gibi durumlarda burun kemiğine müdahale edilmesi de gerekebilir.

Burun ucunda düşüklük olması ya da burun ucunun fazla yüksek olması, asimetrik bir burun görünümü, burun sırtında çıkıntı olması, çöküntüler, eksik alanlar gibi pek çok farklı nedenle bu operasyonlara ihtiyaç doğduğundan nasıl bir işlem yapılacağı da değişkenlik gösteriyor. Bu ameliyatlarla öncelikli olarak amaç burundaki şekil bozukluğunu gidermek ve hastanın yüz şekli ile orantılı, uyumlu bir burun şeklini elde etmektir.

Revizyon Burun Estetiği Fiyatları

Tıpkı ilk burun estetiği ameliyatlarında olduğu gibi revizyon burun estetiği ameliyatlarında da fiyatların bir hayli değişken olduğunu belirtmek gerekir. Net bir fiyattan söz etmek yanıltıcı olacaktır. Çünkü ameliyatlar çok farklı prosedürler ile gerçekleştirilebiliyor. Hastanın mevcut burun yapısı, ameliyat ile nasıl bir müdahale yapılacağı, doktorun deneyimi gibi unsurlar haliyle fiyatlara da yansıyor ve bu nedenle her hasta için aynı fiyatların geçerli olması da imkansızlaşıyor.

Genellikle basit birkaç müdahale yapılması gerektiğinde düşük bir bütçe ayırmak yeterli oluyor. Ancak majör revizyon denilen ve daha kapsamlı bir müdahaleyi içeren operasyonlar için daha fazla bütçe ayırmanız gerekebilir. Öncelikle randevu alarak muayene olmalısınız. Doktorunuz muayene sonrasında ameliyat planlamasını yapabilir ve bu sayede size bir fiyat bilgisi iletebilir.

Mutlaka öğrenmelisin –> Burun estetiği

Revizyon Burun Ameliyatı Yapan Doktorlar

Öncelikle revizyon burun estetiği operasyonu için deneyimli bir hekimin tercih edilmesinde fayda olacaktır. İstanbul’da Prof. Dr. Altan Yıldırım revizyon burun estetiklerinde en çok tercih edilen isimler arasında yer alıyor.

Bu alanda tecrübeli olması, burun görünümünde mevcut olan her türlü probleme yönelik olarak doğru müdahaleleri gerçekleştirmesi, en yeni tekniklerle operasyonu yapıyor olması, bu ismin daha fazla tercih edilmesini beraberinde getiriyor. Kulak Burun Boğaz Uzmanı Prof. Dr. Altan Yıldırım, her daim hasta için en doğru tekniği tercih ediyor ve bu sayede hastanın şikayetlerini tamamen ortadan kaldıran bir sonuç elde etmek de mümkün olabiliyor.

İkinci Burun Ameliyatlarının Birinci Ameliyattan Farkı Nedir?

Buruna ilk defa estetik ameliyat yapıldığında daha küçük müdahaleler ile istenen şekil kazandırılmaya çalışılır. Ancak revizyon burun estetiği operasyonları çok daha geniş bir müdahaleyi kapsayabilir. Örneğin kıkırdak dokunun burnun bir bölümünden alınması ve farklı bir yere nakledilmesi gerekebilir.

Burun kemiğine yeniden şekil kazandırılmasına ihtiyaç olabilir ya da burundaki çöküntüleri gidermek adına yağ dokusu enjeksiyonuna ihtiyaç doğabilir. İkincil burun ameliyatları, burun şeklinin düzeltilmesinden ziyade bir problemi ortadan kaldırmaya yönelik olarak gerçekleştirildiğinden daha titiz bir operasyon planlamasının yapılması gerekir.

İlginizi çekebilir –> https://draltanyildirim.com/burun-kemigi-egriligi/

 

Detaylı bilgi için bizlere ulaşabilirsiniz.
Tel: 0505 581 19 45
Mail: [email protected]